Su Yumuşatma Sistemi

 Konumunuz / Ana Sayfa / Su Yumuşatma Sistemi

Su Yumuşatma Sistemi

 Aquatek Su Yumuşatma Sistemi

Suya Sertlik veren Ca ve Mg iyonları dır. Bu iyonların sudaki çözünürlükleri diğer tüm iyonların aksine sıcaklıkla ters orantılıdır. Yani sıcaklık arttıkça bu iyonlar, su ısıtıcısının rezistansında, çaydanlığın dibinde, çamaşır makinasının su ısıtıcı rezistansında,  Cattle’ın zemininde ortaya çıkar. Halk arasında kireç olarak bilinen bu depozit türü, yüksek enerji harcamalarına neden olduğu için, bu çöküntüye sebebiyet veren iyonların uzaklaştırılması için çeşitli su arıtma cihazları geliştirilmiştir. Suyun içerisindeki Ca ve Mg iyonlarının alınmasını sağlayan su arıtma cihazları, Aquatek Yumuşatma Cihazı,  Aquatek Su Arıtma Sistemi olarak isimlendirilmiştir.

 

Aquatek Yumuşatma sistemi aquatek su arıtma cihazlarında en önemli kısım reçinedir. Reçine aquatek su arıtma sisteminde suyun sertliğinin alınmasını sağlayan silika bazlı bir maddedir. Su Arıtma Cihazı yada su arıtma cihazlarında bulunan reçine, suya sertlik veren kalsiyum ve magnezyum iyonlarını bünyesine alır ve suya kendi bünyesinde bulunan sodyum iyonunu verir. Bu tip su yumuşatmalı su arıtma cihazlarına iyon değiştiricili su arıtma cihazı da denir.

 

Sudaki sertlik miktarına göre bünyesinde bulunan Sodyum, kalsiyum ile iyon değiştirerek biter ve bunun yerine su arıtma cihazı reçinesi kalsiyum ile dolar ve sertlik kaçırmaya başlar. Bu gibi durumlarda aquatek Su Arıtma cihazı yada su arıtma cihazları reçinesi Sodyum kaynağı olan TUZ ile ters yıkama işlemine tabi tutularak tekrar hazır duruma gelir. Aquatek Su Arıtma cihazlarında bu işleme rejenerasyon ismi verilir.

 

 

 

Aquatek Yumuşatma sistemi :

Teknik Servis: 0539 210 5830 -0532 132 4058

Mail: info@aquateksuaritma.com

WhatsApp chat